Siyah Noktalara Son veren: Limon Yağı kürü

Siyah Noktalara Son veren: Limon Yağı kürü
Bu haberimizde limon yağını nasıl siyah noktalar üzerinde kullanabileceğimiz anlatılıyor.

Yaygın bir cilt problemi olan siyah noktalarla yaşamak kader değil. Burun ve yanaklarda gözeneklerin tıkalı olduğu görünümü veren siyah noktalardan limon yağı ile kurtulun. Cildinizi ne kadar temizleseniz de yağlı ve mat görünüyorsa bir de limon yağını zeytinyağı ile karıştırıp cildinizde denemek isteyebilirsiniz. Bir çay kaşığı limon yağı kullandıysanız bir çay kaşığı da zeytinyağı ekleyerek bu karışımı pamuk yardımıyla yüzünüze yedirdiğinizde bir yanma hissi veya kızarıklık olmayacaktır. Bunun için aktardan veya internet üzerinden alışverişinizi yapabilirsiniz.

Her şeyden önce siyah noktaları sıkmak tek çare diyenlere aldırmayın ve siz siz olun elinizi bile sürmeyin. Buradaki amaç asla cilde zarar vermek değil. Cildinizin dokusunu bozmadan cilt bakımı yapmak mümkün. Yüzü sabah veya gece yıkamak gerçekten yolun yarısı. Limon siyah noktalar üzerinde en etkili ürün ve limon yağı da bunu yapmanın en kolay yolu ama cilde direk sürmüyoruz. Siyah noktalar bir süre sonra yok olur diye beklemektense bir buhar banyosuyla gözenekleri limon yağının eşsiz etkisine açabilirsiniz. Hamilelerin kullanmadan önce doktorlarına danışması gerekir.

Limon yağı (zeytinyağıyla birlikte kullanıldığında) sivilceleri de iyileştiriyor. Ciltte yağ ve kir birikiminin önüne geçtiğinden çok güçlü bir tonik. Tüy dökücü özelliğiyle limon kabuğundan yapılmış bu yağ tam bir cilt dostu. Yeter ki kullanmasını bilen biri olsun, faydasını göreceksiniz ama cilt tipinizle de alakalı olarak çok sık kullanıldığında kızarıklığa yol açabilir. Dikkatli olmak gereken bir diğer nokta da cildi çok fazla kurutabilecek olması. Çok yoğun bir limon kokusu olan bu yağı koklamak bile depresyonu tedavi edebilir. Mesela ben siyah noktalarımı temizliyordum stres ve yorgunluktan da kurtuldum diyebilirsiniz.

Keşfet