Yaşlanmaya Karşı Smoothie Tarifleri

Yaşlanmaya Karşı Smoothie Tarifleri
Organik, antioksidan ve tazelik açısından zengin meyve sebzeler ile hazırlanabilecek smoothieler ile yaşlanmanın önüne geçilebilir.

Cilde iyi gelebilecek parlak ve sağlıklı görünüm kazandıran bazı içecekler şunlardır;

Çilekli Smoothie: Çilek hem sindirime yardımcı oluyor hem iltihap önleyici bir özelliğinin yanı sıra gözleri kuvvetlendiriyor ve zengin bir lif kaynağıdır. Çilekli Smoothie için 2 bardak çilek, 1 tatlı kaşığı bal, 1 adet muz, 1 buçuk bardak süt mikserden geçirilir ardından ise üzeri istenildiği gibi süslendikten sonra tüketilebilir.

Böğürtlenli Smoothie Bowl: Oldukça profesyonel sunum yapılmasını saplayacak olan Smoothie Bowl diğer ismi ile Smoothie kasesi güne enerjik ve dinç başlamayı sağlayacaktır. Böğürtlenli Smoothie tarifi için malzemeler ise şunlardır; 1 bardak dondurulmuş olan böğürtlen, 5 yemek kaşığı yoğurt, 4-5 adet çilek, 1 tatlı kaşığı chia tohumu ve bal, badem ve muz dilimlerine ihtiyaç vardır. Çileklerin sapları temizlendikten sonra tüm malzemeler miksere alınıp karıştırıldıktan sonra servise hazırlanması için badem ve muz dilimleri eklenir ve Afiyetle tüketilir.

Ananaslı Smoothie: Lif kaynağı açısından oldukça zengindir. Egzotik bir meyve olan ananas ayrıca içerisinde bulundurduğu su miktarı yüzün nemlenmesini ve vücudun su seviyesini korumayı sağlıyor. 1 dilim ananası, 1 kaşık yoğurt, 1 bardak süt, 1 çay kaşığı Hindistan cevizi rendesi, yarım muz,1 yemek kaşığı chia tohumu ve 1 çay kaşığı toz zerdeçal mikserden geçirildikten sonra Servis için hazır hale gelir ve ikrama sunulur. Afiyet olsun.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet