Yüzdeki Sivilcelere Ne İyi Gelir?

Yüzdeki Sivilcelere Ne İyi Gelir?
Yüzdeki sivilceler için bazı etkili çözümler bahsedeceğiz. İşte yüzdeki sivilceleri kısa sürede geçiren doğal yöntemler...

Sivilce her yaştan kişide görülebilen bir cilt problemidir. Genelde genç ve genç erişkinlerde görülen sivilce, ciddi bir sorun olmamakla birlikte bir takım izler bırakır. Sadece yüz bölgesinde değil boyun, kol, bacak ve sırt bölgesinde de zaman zaman sivilce oluşabilir. Kıl foliküllerinin ölü hücre ve yağ ile tıkanması sonucu oluşan sivilce görüntüsü nedeniyle birçok kişi için rahatsız edicidir. Öte yandan yağlı cilt tipine sahip kişilerde daha çok gözlemlenen sivilce, sağlıksız beslenme, sigara kullanmak, düzenli bakım yapmamak ve hava kirliliği gibi nedenlere bağlı olarak da oluşabilir. Ancak evde yapabileceğiniz bir kaç küçük karışım ile sivilce problemini kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Sivilceye Ne İyi Gelir?

1- Limon-Karbonat

1 çay kaşığı karbonatı, 3-4 damla limon suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirin ve sivilce üzerine sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Sivilceler kuruyana dek her gün tekrarlayın.

2- Limon-Yoğurt

1 yemek kaşığı yoğurt ve 5-6 damla limon suyunu iyice karıştırın. Ardından sivilce üzerine veya tüm yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 3 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

3-Limon-Zerdeçal

1 çay kaşığı zerdeçalı, 2-3 damla limon suyu ile karıştırın. Ardından sivilce üzerine sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Keşfet