Yüzünüzü Gençleştirecek Pirinç Maskesi ile Cilt Bakımı

Yüzünüzü Gençleştirecek Pirinç Maskesi ile Cilt Bakımı
Cildine önem veren kişiler düzenli olarak cilt maskeleri ile yüzüne bakım uygular. Birçok maske tarifi vardır.

Bu maskelerin hepsi her cilt tipi için uygun değildir. Fakat pirinç maskesi hem karma hem yağlı hem de kuru ciltler için farklı şekillerde uygulanabiliyor. Gelin şimdi sizler ile tek tek her cilt tipine uygun pirinç maskesini anlatalım.

Yağlı Tipte Cilt İçin Pirinç Maskesi

1 avuç edecek şekilde pirinci mikser yardımı ile daha küçük parçalara ayırın. Bunun yerine direkt pirinç unu da kullanabilirsiniz. Çünkü mikser ile pirinç daha küçük parçalara ayrılmayabilir. Mikser yok ise havan ile de pirinçleri toz haline getirebilirsiniz. Toz haline gelen pirinci ya da pirinç ununu bir kabın içerisine koyun. Daha sonra bunun içerisine 1 yemek kaşığı süt veya su ekleyin. Su eklemeniz çok daha iyi olur. Karşımı karıştırın. Karışımın krem kıvamına gelmesi gerekiyor. Eğer krem kıvamına gelmez ise biraz daha su ekleyin. Elde etmiş olduğunuz maskeyi yüzünüze sürün. Yüzünüzde kuruyana kadar bekletin ve daha sonra ılık su yardımı ile yüzünüzden çıkartın.

Kuru Tipte Cilt İçin Pirinç Maskesi

1 avuç pirinci alın ve havanda toz hale gelene kadar güçlü bir şekilde ezin. Elde ettiğiniz tozu bir kabın içerisine koyun. Kabın içine yani pirinç tozunun üzerine süt ve bal ekleyin. Sütü başta 1 yemek kaşığı koyun. Daha sonra içine 1 çay kaşığı bal ekleyin. Eğer bal yok ise zeytinyağı ya da hiçbir şey koymayabilirsiniz. Karışım kem kıvamı alana kadar karıştırın. Krem kıvamına gelmez ise 1 yemek kaşığı ya da 1 tatlı kaşığı süt ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Karma Tipte Cilt İçin Pirinç Maskesi

Bu pirinç maskesi tarifi diğer iki tarife göre daha farklı olacak. 1 su bardağı dolusu pirinci 2 dolu su bardağı su içinde haşlamaya bırakın. Haşlandıktan sonra lapa haline getirin. Daha sonra soğuması için bir kaba koyun. Kabın ağzını streç film ile kapatıp dolaba koyarsanız çok daha hızlı soğur. Soğuduğu zaman lapayı cildinize eşit şekilde sürün. Cildinizde 15 dakika kadar bekletin. Bekleme bitince ılık su ile durulayın.

Keşfet