Ağız Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Ağız Kuruluğuna Ne İyi Gelir?
Gündelik yaşamı olumsuz etkileyen ağız kuruluğu neden olur? Ağız kuruluğuna ne iyi gelir? sizler için tüm merak edilenleri sıraladık.

Ağız kuruluğu, gündelik yaşamımızı olumsuz yönde etkileyen sağlık sorunlarının başında gelir. Çünkü ağız kuruluğu ile birlikte ağız kokusu da meydana gelmektedir. Bu da ikili ilişkilerde can sıkıcı bir duruma yol açabilir. Birçok sağlık probleminden kaynaklanacağı gibi yeteri kadar sıvı almamanın da neden olduğu ağız kuruluğunu kolay bir şekilde ortadan kaldırmak mümkün.

Şimdi sizlere ağız kuruluğunun neden kaynaklı olabileceğini ve nasıl geçirebileceğinizi aktaracağız.

Ağız Kuruluğu Neden Olur?

Ağız kuruluğu, tükürük bezlerinin yeteri kadar çalışmamasından kaynaklı meydana gelmektedir. Bu da yeteri kadar su içmediğimizin göstergesidir. Ancak bazı sağlık problemleri de ağız kuruluğuna neden olmaktadır. Bunların başında; grip ve soğuk algınlığı gibi viral hastalıklar, aşırı tuz ve şeker tüketimi, alkol tüketimi, sigara kullanımı, kafa ve boyun bölgesinde meydana gelen sinir hasarı, kuru hava, horlama veya tükürük bezlerinin operasyon ile alınmasıdır.

Ağız Kuruluğu Nasıl Geçer?

Ağız kuruluğunu geçirmek için su tüketimini artırmak yapabileceğiniz en basit yöntemdir. Bunun dışında; bulunduğunuz ortamı havalandırın veya hava nemlendirici kullanın, sigara kullanmayın, alkol tüketmeyin, tuz ve şeker tüketimini azaltın ve ağızdan nefes alıp vermeyin.

Keşfet