Ayaklardaki nasırları önlemenin 7 kolay yolu ve onları acısız şekilde temizlemek için 3 numara!

Ayaklardaki nasırları önlemenin 7 kolay yolu ve onları acısız şekilde temizlemek için 3 numara!
Ayak bakımı güzellik için çok ama çok önemli. İşte Ayaklardaki nasırları önlemenin 7 kolay yolu ve onları acısız şekilde temizlemek için 3 numara!

Ayrıca çorap ve ayakkabıların malzemesine de dikkat edin. Yumuşak ve hipoalerjenik malzemeden yapılmış ürünler kullanmaya çalışın. Ya da parmaklar ve topuk gibi en açıkta kalan kısımları korumak için bir yara bandı kullanın.

Son ipucu, tırnaklarınızı sık sık kesmektir. Bu sayede ayakkabı içindeki ayak daha çok yere sahip olur.

NASIRLARI ACISIZ ŞEKİLDE TEMİZLEMEK İÇİN 3 NUMARA!

Nasır oluşması durumunda, büyükannelerimizin öğretilerini izleyerek onları çıkarmaya çalışabiliriz. Tabii ki, ilaçlardan değil, doğal ilaçlardan bahsedeceğiz. Kalıcı problemler veya hastalıkların neden olduğu durumlarda mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Nasırları ağrısız çıkarmanın iyi bir yolu cildi yumuşatmaktır. Bunu yapmak için ılık su ve karbonat bazlı bir ayak banyosunu deneyebiliriz. 10 dakikalık ılık karbonatlı suda beklettiğiniz ayaklarınızı ponza taşıyla ovabilirsiniz.

Bir alternatif, doğrudan sarımsak veya soğan ile bir kompres uygulamaktır. Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde etkilenen bölgeyi yumuşatmaya yardımcı olabilecek iki üründür. Püre haline getirip ayaklarınıza sürüp birer buzdolabı poşetini ayaklarınıza geçirin ve 30 dakika bekletip yıkayın. Bir süre sonra nasırlar yumuşamaya ve kendi kendine soyulmaya başlayacak.

Su ve papatya içeren ayak banyosu da özellikle ayağı rahatlatmak için uygundur. Bu yöntem her seferinde 15 dakika olmak üzere haftada bir veya iki kez tekrarlanabilir.

Keşfet