Bebek Üşüttüğü Zaman Ne Yapılmalı?

Bebek Üşüttüğü Zaman Ne Yapılmalı?
Bebeğiniz üşütüp hasta olduğu zaman yapabileceğiniz şeyler...

Bağışıklık sistemimiz doğduğum ilk andan itibaren gelişme gösterir. Doğru beslendiğimiz ve sigara ya da alkol gibi zararlı ürünler tüketmediğimiz taktirde bağışıklık sistemimiz bizi, birçok viral ve bakteriyel hastalıklara karşı korur. Ancak bu durum bebeklerde ve çocuklarda farklıdır. Özellikle bebekler birçok hastalığa karşı savunmasızdır. Çünkü tek besin kaynakları anne sütüdür. Ayrıca hastalandıkları durumda ilaç kullanımı pek önerilmez. İşte üşütme gibi basit ama bazı sağlık problemlerini beraberinde getirecek hastalığa karşı bebekleriniz için yapabileceklerinizi sıraladık.

Bebek Üşüttüğünde Ne Yapılır?

Bebeğiniz, eğer ilk 6 ayını doldurmuş ve ek gıda kullanabilecek aylıkta ise, üşütme durumunda nane-limon, zencefil-bal, ıhlamur-limon ve tarçınlı ballı süt verebilirsiniz.

Üşütmenin yanı sıra ateş ve öksürük var ise; soğan suyuna bal ekleyerek içirebilirsiniz.

Bebekte Soğuk Algınlığı Nasıl Anlaşılır?

Bebeğinizin soğuk algınlığı şikayetini anlamak için; ensesine ya da göğü bölgesine dokunarak soğuk olup olmadığını kontrol edin. Eğer ense ve göğüs bölgesi soğuk ise soğuk algınlığı olabilir. Ayrıca herhangi bir tıbbı cihaz satış noktasından veya eczaneden temin edebileceğiniz termometre ile de vücut sıcaklığına bakarak anlayabilirsiniz.

Keşfet