Boğaz Ağrısına İyi Gelen 3 Süper Besin!

Boğaz Ağrısına İyi Gelen 3 Süper Besin!
Boğaz ağrısı nasıl geçer? Boğaz ağrısına karşı koruma sağlayan 3 besin...

Boğaz ağrısı, grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi viral hastalıklardan kaynaklı meydana gelir. Ancak birçok dış etken de boğaz ağrısına neden olabilir. Bunların başında hava kirliliği, kuru hava ve ev tozu akarları bunların başında gelir. Boğaz ağrısı şikayeti genelde 3 ila 5 gün arasında gerekli ilaç kullanımı ile geçmektedir. Fakat her evde bulunan birkaç ürün ile boğaz ağrısını kısa sürede geçirmek mümkün. Şimdi sizlere her evde bulunan bu üç mucizevi besin ve faydalarından bahsedeceğiz.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen 3 Besin

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, doğal bir antibiyotik ve antiseptik olarak her evde sık sık kullanılır. Ana maddesi olan asetik asit, özellikle viral hastalık geçirdiğiniz dönemde bakteriler ile savaşmanıza yardımcı olur.

Boğaz ağrısını kısa bir süre içerisinde geçirmek için; 1 su bardağı ılık suyun içerisin, 1 veya 2 yemek kaşığı sirke ekleyerek içebilirsiniz.

Ayrıca 1 yemek kaşığı sirke ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırarak tüketin. Ardından 1 su bardağı ılık su için.

Bal

Bal da aynı sirke gibi hem antiseptik hem de doğal bir antibiyotiktir. Enfeksiyonlara karşı iyi bir mücadele veren balı zencefil ile birlikte tükettiğinizde boğaz ağrınızı kısa sürede geçirecektir.

Boğaz ağrısını kısa bir sürede içerisinde geçirmek için; zencefil çayı içerisine bal ekleyebilir veya bir miktar toz zencefili bal ile karıştırarak sabah ve akşam 1'er tatlı kaşığı tüketebilirsiniz.

Tavuk

Protein kaynağı olan tavuk ile hazırlayacağınız sıcak bir çorba, sadece boğaz ağrısını değil birçok şikayetinizi kısa sürede dindirecektir.

Boğaz ağrısını kısa süre içerisinde geçirmek için; hazırlayacağınız tavuk suyu çorbanın içerisine tane karabiber, defne yaprağı, sarımsak ve limon suyu ilave etmeyi unutmayın.

Keşfet