Bu sirkenin bir damlası bile vücutta tam koruma sağlıyor ve cildi güzelleştiriyor

Bu sirkenin bir damlası bile vücutta tam koruma sağlıyor ve cildi güzelleştiriyor
Alıç sirkesinin en faydalı sirke olduğu ortaya çıktı. Besin değeri de oldukça yüksek olan alıç sirkesiyle ilgili bilinmeyenler

Genel olarak soframızda alıç sirkesi bulundurmayız. Elma sirkesi bulundururuz. Ancak alıç sirkesi birden çok faydası olan bir besindir.

Bu konuyla ilgili Sabah dikkat çeken bir haber yayınladı. Yayınlanan bu haberde alıç sirkesinin faydalarına yer verildi.

Özellikle grip ve soğuk algınlığına iyi gelen alıç sirkesi cilt güzelliğine de iyi geliyor. Stresi azaltan alıç sirkesinin rahatlatıcı etkisi de bulunur.

İdrar söktüren alıç sirkesi böbrek sağlığına da iyi gelir. Şeker hastalığına karşı da koruma sağlayan alıç sirkesinin kalp ve damar sağlığına da iyi geldiği belirtilmektedir. Ayrıca Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü de artırır.

Üzüm sirkesi ve elma sirkesi kadar pek bilinmeyen alıç sirkesi de aslında çok faydalı sirkeler arasında yer alır. Bu yüzden mutlaka alıç sirkesini de sofranızda bulundurmaya dikkat edin. Türkiye'nin bir çok bölgesinde yetişen alıç meyvesinden yapılan alıç sirkesi genel olarak Sivas ve bölgesinde de çok fazla tüketilmektedir.

Keşfet