Ceviz Kabuğu Suyu ile Diş Tartarlarınızdan Kurtulun

Ceviz Kabuğu Suyu ile Diş Tartarlarınızdan Kurtulun
Burada sizlere çoğu insanın problemi olan diş tartarlarından kurtulmanın basit ve doğal bir yöntemi olan ceviz kabuğu suyu işlemi açıklanmıştır.

Dişler, insanlarda ilk izlenimi oluşturan etkenlerden bir tanesidir. Güzel gülüşlerimiz için sağlıklı ve parlak dişlere sahip olmak isteriz. Fakat dişlerimizde çeşitli problemler meydana gelebilir. Örneğin diş tartarları bunlardan bir tanesidir. Bu sebeple diş bakımı ön plana çıkmaktadır. Bu durumda diş bakımı çok önemli bir hal almış ve bunun için çeşitli yöntemlere başvurulmuştur. Bu yöntemlerden bir tanesi, evimizde uygulayabileceğimiz doğal ve pratik bir yöntem olan ceviz kabuğu suyu uygulamasıdır. Tek bir malzeme olan ceviz kabuğu ile diş tartarlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan, bu işlemi düzenli olarak uygulamaktır. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde kısa sürede diş tartarlarınız yok olacaktır.

İşlem için beş-altı adet ceviz yeterli olacaktır. Bu cevizler ayıklanarak kabukları alınır. Daha sonra ceviz kabukları yıkanarak bir tencerenin içine konulur. Tencerenin üzerine bir su bardağı su dökülerek ceviz kabukları kaynamaya bırakılır. Yaklaşık 15 dakika kaynayan su azalınca üzerine tekrar bir bardak su daha dökülmelidir. Tekrar 15 dakika kadar kaynatılmalıdır. Kaynayan su ocaktan alınarak soğumaya bırakılır. Süzgeç yardımıyla ceviz kabukları ile su birbirinden ayrılarak sadece ceviz kabuğunun suyu kullanılmalıdır. Öncelikle dişler diş macunuyla fırçalanır. Daha sonra kaynatılmış olan ceviz kabuğu suyu diş fırçası yardımıyla dişlere uygulanır. Bu su diş fırçasında kararma meydana getirecektir fakat dişlerdeki tartarları da yok edecektir. Dişlerinize günde iki kere, sabah-akşam, uygulayabilirsiniz. Geriye kalan ceviz kabuğu suyunu 1 hafta boyunca kullanabilirsiniz.

Burada sizlere çoğu insanın problemi olan diş tartarlarından kurtulmanın basit ve doğal bir yöntemi olan ceviz kabuğu suyu işlemi açıklanmıştır. Bu suyu düzenli olarak kullandığınız takdirde, diş tartarlarınızdan ciddi bir derecede kurtulabilirsiniz.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet