Ceviz Yaprağının Bilinmeyen etkisi. Bugüne dek kimsenin bilmediği faydası

Ceviz Yaprağının Bilinmeyen etkisi. Bugüne dek kimsenin bilmediği faydası
Ceviz yaprağı hakkında hiç duymadıklarınız.

Sabah'da yer alan habere göre: Ceviz yaprağı ceviz ağacından toplanır. Ceviz yaprağını kullananlar bu yaprağın oldukça faydalı olduğunu ve birçok hastalığa şifa olduğunu söylüyorlar. İşte ceviz yaprağı hakkında yaptığımız araştırmalar ve ceviz yaprağının faydaları…

Ceviz yaprağının faydası insan vücudunda bulunan toksinleri atmaya yardımcı olmasıdır. Ceviz yaprağı çayı düzenli aralıklarla içilirse vücutta bulunan bakterileri, mikropları ve toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olacaktır. En çok önerilme sebebi ise bağırsaklarda bulunan kurtlardan kurtulmak içindir.

Ceviz Yaprağının Diğer Kullanım Alanları

1) C ve E vitamini tamamlamada kullanabileceğiniz bir bitkidir.

2) Cilt bakımı ve güzelliği konusunda kullanılabilen ceviz yaprağı, vücudun tanen ve karoten ihtiyacını karşılamayı sağlar.

3) Birden fazla kanser çeşidinin tedavisinde alternatif takviye ürün olarak kullanılır.

4) Ceviz yaprağı sayesinde hazırlanan macun ve merhemler çeşitli yaraların tedavisinde kullanılır.

5) Kadınların cilt sorunlarından olan selülit ve çatlak tedavisinde etkili olduğu bilinir.

6) Saç bakımı için kullanılır. Saçı besler. Daha parlak, sağlıklı görünmesini sağlardığı gibi saç dökülmesi sorunu için de faydalıdır.

7) Romatizmal rahatsızlıklaın tedavisinde faydalı olduğu söylenmektedir.

8) Ceviz yaprağı suyu çıkarılıp cilde kompres uygulandığında sivilce ve sivilce izlerini yok etmede fayda sağlar.

9) Ceviz yaprağının ağız ve diş bakımı alanında faydası olduğu söylenmektedr. Diş/diş eti iltihablarına karşı takviye olarak kullanılabilir. Ağızda oluşan yaraların giderilmesi için ceviz yaprağından demlenmiş olan çaydan faydalanabilirsiniz.

Ceviz Yaprağı Kullanımı Hususunda Dikkat edilmesi Gerekenler

Ceviz yaprağını kullanmadan önce alternatif ürünler gibi ceviz yaprağı konusundada doktorunuza başvurmanız tavsşye edilir, içerisinde bununan tanen maddesi alerisi olanlar için dikkat edilmesi gereken bir husustur.Ceviz yaprağı zararı olan bir bitk degildir fakat aşırı kullanmamakta fayda vardır.

Ceviz Yaprağı ve Saç Boyanması

Ceviz yaprağı ile saçlarınızın renğini biraz daha koyulaştırmanız mümkündür. Saçınıza uygulamak isterseniz ceviz yaprağı ve ceviz kabuklarını kaynatarak kullanabilisiniz.

Keşfet