Dünyadaki En Faydalı Besinlerden Biriymiş! Karaciğeri de Onarıyor

Dünyadaki En Faydalı Besinlerden Biriymiş! Karaciğeri de Onarıyor
Kapari dünyadaki en sağlıklı gıdalardan biri seçildi. Üstelik karaciğeri de onarıyor. İşte kapari hakkında yapılan araştırmaların sonucu...

Yapılan araştırmalar kaparinin sağlığa faydalarını kanıtladı. Üstelik dünyadaki en sağlıklı besin olarak seçildi.

Kapari, Akdeniz iklimine sahip birçok ülkede yetişiyor. İtalya, Yunanistan ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede yetişen kapari, salata ve pizzaları süslerken harika bir başlangıç olarak zeytinyağı eşliğinde birçok restoranda servis ediliyor. Değerli bir yiyecek olan kapari üzerinde yapılan araştırmalar ise bilinen gerçekleri kanıtladı.

Kaparinin Faydaları

Kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin olan kapari üzerinde yapılan araştırmalar sağlığa olan faydalarını ortaya koydu.

Yapılan araştırmalara göre kapari; kabızlık, idrar yolu enfeksiyonları, balgam söktürücü, ağrı kesici, romatizma, kan bozuklukları, gut hastalığı, hemoroit başta olmak üzere cinsel gücü artırıcı ve felç gibi birçok sağlık sorununa iyi geliyor.

Kapari Nasıl Tüketilir?

Genelde turşu olarak satılan kapariyi istediğiniz her öğünde tüketebilirsiniz. Ancak salata, somon, tavuk ve kırmızı et ile birlikte kullanıldığında tadını daha iyi alabilirsiniz. Çünkü hafif ekşi ve asidik tadı et ve et ürünlerinin yanında yenildiğinde damakta harika bir tat bırakarak, diğer besinlerin tadını daha iyi almanıza yardımcı oluyor.

Keşfet