Düztabanlık Belirtileri ve Tedavisi

Düztabanlık Belirtileri ve Tedavisi
Düztabanlık hakkında bilgi arıyor ve düztabanlık nedir? Düztabanlık belirtileri nelerdir? Düztabanlık tedavisi nasıl yapılıyor?

Gibi bilgileri elde edebilmeniz için sizlere düztabanlık hakkında topladığımız tüm bilgileri aktarmak istiyoruz.

Düztabanlık bir hastalıktır. Düztaban hastalığı genel olarak ayaklarda ağrı , erken yorulma , ayağı içe basamama , dizlerin birbirine çarpması ve bel ağrıları gibi sorunlarla kendini belli eder. Düztaban olan birisi yaş ilerledikçe ayaklarında şekil bozukluğu ve bel kısmında kireçlenmeler görülebilir. Bu durumda yürümede sıkıntılara yol açabilir.

Düztabanlık tedavisi için hekimler ilk olarak ayakkabı değişikliğine giderler. Düztaban birisinin giyeceği ayakkabı ayağı destekleyici ve ayağın şeklini alan tabanları kapsar. Eğer düztaban rahatsızlığı ayak tabanları ve destekleyiciler ile giderilmezse doktor tarafından cerrahi operasyona yönlenilebilir. Yapılacak cerrahi müdahale sonrasında ayağın şekli düzeltilebilir.

Düztabanlık hastalığı çocuklarda olduğunda yanlış yürüme , hızlı yürüme veya yavaş yürüme olmak üzere görülebilir. Bu nedenle çocuk yaşta olanlara ve düztabanlık sorunu yaşamaması için doğru ayakkabı seçimi yapılması son derece önemlidir.

Keşfet