Göz Kızarıklığı Neden Olur? Göz Kızarıklığına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Göz Kızarıklığı Neden Olur? Göz Kızarıklığına İyi Gelen Doğal Yöntemler
Göz kızarıklığı, hemen hemen her yaştan kişide görülebilir. Peki göz kızarıklığı neden olur? Göz kızarıklığına ne iyi gelir?

Göz kızarıklığı hemen hemen her yaştan ve cinsiyetten kişide görülebilir. Birçok nedeni olabilen göz kızarıklığı genelde uzun süre bir noktaya odaklanma, öksürmek, uykusuzluk, uzun uyku gibi basit nedenlerden kaynaklıdır.

Göz kızarıklığı, basit nedenlerin yanı sıra; alerji, göz kuruluğu, göz tansiyonu, kirpik iltihabı, arpacık ve göz içinde oluşan iltihaptan kaynaklanabilir. Ayrıca, miyop ya da hipermetropi olduğu halde gözlük kullanmayan kişilerde de görülebilir. Peki birçok nedenden kaynaklı meydana gelebilen göz kızarıklığı nasıl geçer?

Göz Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Rezene Çayı

Göz kızarıklığına iyi geldiği bilinen uygulamalardan biri de çay kompresidir. Rezene çayını demledikten ve ılıdıktan sonra bir pamuk yardımıyla göz üzerinde 15 dakika bekletin.

Yeşil Çay

Yeşil çay da bilinen doğal anti bakteriyel ve antiviral bitkilerdendir. Yeşil çayı demledikten ve ılıdıktan sonra bir pamuk yardımıyla gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin.

Süt

Soğuk sütü, pamuk yardımıyla göz kapağının üzerinde 15 dakika bekletebilirsiniz.

Patates

Patates dilimi veya suyunu hazırlayarak göz kapağınızın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Göz kızarıklığı, herhangi bir göz hastalığından kaynaklı olmadığından eminseniz; düzenli uyku, göz makyajı temizliği, sigara ve alkol kullanmama,
uzun süre televizyon, bilgisayar ve telefona bakmama ve yıkanmayan el ile gözünüze dokunmama gibi basit yöntemlerle de geçirebilirsiniz.

Keşfet