Kalbi Koruyor ve Damarları Açıyor! Şifa Deposu Besinler

Kalbi Koruyor ve Damarları Açıyor! Şifa Deposu Besinler
Bazı besinlerin kalbi koruduğu ve damarları temizlediği belirtiliyor. İşte kalp dostu besinler...

Neredeyse her besinin bir faydası vardır. Kimisi kemik gelişimi destekler kimisi de daha sağlıklı bir cilde sahip olmamızı destekler. Bazı besinler ise kalp ve damar sağlığını iyi gelmektedir.

Kalp ve damarlarımız yaşam fonksiyonlarımızı yerine getirmemiz için son derece önemlidir. Özellikle atardamarların görevi kanı kalp taşımak ve kalpten diğer organlara taşımaktır.

Vereceğimiz besinler sadece kalbi korumuyor daha sağlıklı çalışmasını da destekliyor. Gelin hep birlikte kalbi kuvvetlendiren ve koruyan besinlere ve kalp kaslarını güçlendiren aktivitelere bir göz atalım.

Kalbi Kuvvetlendiren Besinler

Kalbi kuvvetlendiren besinlerin başında; zeytinyağı, ıspanak, fındık, badem, elma, greyfurt, sarımsak ve soğan gelmektedir.

Özellikle zeytinyağı, kandaki kolesterol miktarını azaltarak kan basıncını düzenlemede yardımcıdır.

Kalbi Koruyan Besinler

Kalbi koruyan besinlerin başında; somon, sardalye, ceviz, keten tohumu, yulaf, kepek, avokado, yeşil çay ve elma gelir. Kalp ve damar sağlığını korumak için E vitamini bakımından zengin gıdaları tüketmeye dikkat gösterin.

Kalp Kaslarını Güçlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kalp kaslarını güçlendirmek için her düzenli olarak yürüyün. Günde en az 45-60 dakikası arası tempolu bir yürüyüş yaparak kalp kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca düzenli uyku da oldukça önemlidir. Sigara ve alkol gibi sağlığınızı olumsuz etkileyen alışkanlıklardan da uzak durmayı ihmal etmeyin.

Keşfet