Karın Şişliğine Ne İyi Gelir? Evde Yapılabilecek Şeyler

Karın Şişliğine Ne İyi Gelir? Evde Yapılabilecek Şeyler
Karın şişliğini önlemek için evde bazı bitkisel yöntemlerden yararlanabilirsiniz. İşte karın şişliğine iyi gelen doğal yöntemler...

Karın Şişliği, genelde ya çok yemek yediğimizde ya da gaz yapan yiyecek veya içecekler tükettiğimizde meydana gelir. Ayrıca aşırı karbonhidrat tüketimi de karın şişliğine ve ödeme yol açmaktadır. Ancak evde yapabileceğiniz bir kaç küçük karışım ile karın şişliğine çare bulabilirsiniz. Karın şişliğine sadece bitkisel değil bazı fiziksel hareketler de iyi gelmektedir. Şimdi sizlere karın şişliği şikayetine iyi gelen yöntemleri sıralayacağız.

Karın Şişliğine Ne İyi Gelir?

Karın şişliği şikayetiniz var ise bazı bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. Bunların başında; rezene, zencefil, nane ve yeşil çay gelir.

Seçtiğiniz herhangi gibi bir bitkiyi bir su bardağı sıcak suda 3-4 dakika demleyerek küçük yudumlarda tüketerek karın şişliğine geçirebilirsiniz.

Karın Şişliğine İyi Gelen Yöntemler

Karın şişliğini geçirmek için hazırlayacağınız bir bardak nane, zencefil, rezene veya yeşil çaya ek olarak; yemek sonrası uzanmamaya, lifli gıda çok tüketmemeye ve gazlı ya da şekerli içecekler içmemeye dikkat ederek, oluşabilecek karın şişliğini önceden engelleyebilirsiniz. Ayrıca yemek yerken fazla hava yutmayın ve az yağlı, küçük porsiyonlar halinde yemeklerinizi tüketin.

Keşfet