Kavrulmuş Sarımsak Yemenin Pekte Bilinmeyen Faydaları! Şaşırmaya Hazır olun

Kavrulmuş Sarımsak Yemenin Pekte Bilinmeyen Faydaları! Şaşırmaya Hazır olun
Sarımsağın faydaları saymakla bitmez! Öyle ki kadınları etkilemenin yolunun bile günde 2 diş sarımsak yemekten geçtiğini söyleyen araştırmalar bile çıkıyor. İşte kavrulmuş sarımsağın faydaları...

Sarımsak, bilinen en doğal ve etkili antibiyotiktir. Aynı zamanda antiseptik olarak bilinen sarımsak sağlığa faydası sayısız mineral ve vitamin içerir. Vücuttaki iltihabı tedavi etmekten ateş düşürücü görevi görmesinin yanı sıra afrodizyak etkisi de vardır.

Yapılan araştırmalar sarımsağı yeme şeklimizden pişme şekline kadar farklı sonuçlar ortaya koydu. Özellikle kavrulmuş sarımsak üzerinde yapılan araştırmalar çok şaşırtıcı sonuçlar verdi.

Yapılan araştırmalara göre günde 6 diş kavrulmuş sarımsak yemenin başlıca faydalarını sıraladık.

Kavrulmuş Sarımsağın Faydaları

-Vücuttan ağır metallerin atılmasını sağlıyor.
-Yorgunluk hissini ortadan kaldırıyor.
-Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
-Kilo vermeye yardımcı oluyor.
-Kan şekerini düzenliyor.
-Kolesterolü düşürüyor.
-Cildi güzelleştiriyor.
-Kalp ve damar sağlığını koruyor.

Kavrulmuş Sarımsak Nasıl Yapılır?

Kavrulmuş sarımsak yapmanın iki basit yolu var. Bunlardan biri tavada bir diğeri ise fırında.

Kavrulmuş sarımsağı tavada yapacaksanız; bir baş veya diş sayısı ile sarımsakları yanmaz yapışmaz bir tavaya ekleyin. Ardından ocağın altını açın. Sarımsak kabuklarının rengi dönene dek ara ara karıştırarak kavurun. Sarımsaklar iyice yumuşadığında ocaktan alın.

Kavrulmuş sarımsağı fırında yapacaksanız; bütün sarımsağın başını biraz kesip yağlı pişirme kağıdına sarın. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında yumuşayan dek 10-15 dakika pişirin.

Keşfet