Mide Bulantısına İyi Gelen 2 Çay Tarifi!

Mide Bulantısına İyi Gelen 2 Çay Tarifi!
Mide bulantısı yaşadığınız zaman bu 2 çay tarifinden yararlanabilirsiniz. Kısa süre mide bulantısını geçirerek sizi rahatlatacak 2 bitki çayı tarifini sizler için derledik.

Mide Bulantısı, genelde açlık ya da fazla yemek yeme sonucu meydana gelirken, bazen de stres, halsizlik, uzun süre ayakta kalmak gibi basit sebeplerden de kaynaklanabilir. Her mide bulantısı ciddi bir sorun olmayacağı gibi ciddi bir sorun olmadığını düşündüğümüz mide bulantıları da ciddi bir sağlık sorunundan kaynaklı olabilir. Ancak genelde mide bulantısı açlık, stres ve yağlı veya kızarmış ürünleri tüketmekten kaynaklanabilir. Bu durumlar da yapabileceğiniz oldukça basit şeyler var.

Vereceğimiz bitki ve çayları mide bulantısını kısa sürede geçiriyor. Ayrıca her evde bulunabilen ürünler olduğu için kısa sürede de müdahale mümkün oluyor. İşte mide bulantısına iyi gelen bitki çayları...

Mide Bulantısına İyi Gelen Bitki Çayları

Zencefil

Sindirim sistemini rahatlatan ve mideyi koruyan zencefil, mide bulantısı için başvurulan ilk bitki çayıdır.

Günde 2 defa taze zencefilden çay demleyerek mide bulantısını geçirebilirsiniz. Ayrıca içerisine limon ve bal ekleyerek hem tatlandırabilir hem de etkisini artırabilirsiniz.

Papatya-Rezene

Papatya ve rezeneyi bir arada demleyerek mide bulantınızı kısa sürede geçirebilirsiniz. Aynı yeşil çay gibi küçük yudumlarla tüketebilir, içerisine bal ve limon ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

Keşfet