Saç Ekimi Sonrası Uzama Tablosu Nedir?

Saç Ekimi Sonrası Uzama Tablosu Nedir?
İyileşme süreci hakkında fikir sahibi olmak için tablolardan yararlanabilirsiniz. Peki, bu süreçte saç ekimi sonrası uzama tablosu nasıl oluşur? Detaylar makalede yer alıyor.

Saç ekimi sonrasında iyileşme yaklaşık 1 yıl içinde tamamlanır. İyileşme süreci hakkında fikir sahibi olmak için tablolardan yararlanabilirsiniz. Peki, bu süreçte saç ekimi sonrası uzama tablosu nasıl oluşur? Bu tablo maddeler halinde aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Saç Ekimi Sonrası Uzama Tablosu

1-5. Günler: Saç ekimi sonrası uzama tablosu oluşumunda en kritik dönem ilk 2 haftadır. Tedaviden sonraki ilk 5 gün içerisinde hastaların alın bölgesinde ve donör bölge olan kafanın arka kısmında şişlik meydana gelebilir. Minik kesilerin yapıldığı bölgelerdeki ciltte kırmızılık görünebilir.

6-10. Günler: Bu dönemde kızarıklık veya şişlik meydana gelmez. Saç ekim işlemi yapılan bölgelerde kabuklanma oluşabilir. Bu kabuklar ıslak bir şekilde nazikçe ovularak çıkarılabilir.

• 2. Hafta: Bu dönemde shock hair loss adı verilen ani saç dökülmesi başlar. 3. ve 4. haftanın sonunda ekilen saçların çoğu dökülmüş olur. Bu durum, iyileşme esnasında yaşanan normal bir süreçtir.

• 1. Ay Sonu - 2. Ay: Saç kökleri bu dönemde dinlenme aşamasına girer. Yeni ekilen saçların oranı ameliyattan önceki gibi görünmeye başlar.

2-4. Aylar: Bu süreç, saç ekimi sonrası uzama tablosundaki önemli süreçlerden biridir. Donör bölge iyileşir ve saç ekilen alandaki saçlar daha fazla uzamaya başlar.

• 6. Ay: Yeni saçların uzaması hızlanır. Bu süreçte doktor kontrolü gerekir.

6-9. Aylar: Donör bölge tamamen iyileşir. Yeni saçlar taranabilecek boyutlara ulaşır.

• 1. Yıl: 1'nci yılın sonunda ekilen saçların tamamı çıkar ve yeniden sağlıklı saçlara sahip olursunuz.

Saç ekimi sonrası uzama tablosu, saçlarınızın gelişimi hakkında önceden detaylı bilgi edinmenize yardımcı olur. Böylece, saç ekim işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde kafanızda ciddi soru işaretleri kalmaz.

Kaynak: Doktor Tarif

Keşfet