Sakinleştirici Çaylar Nelerdir?

Sakinleştirici Çaylar Nelerdir?
Sizlere sakinleştirici özelliği olan 3 çay önerisinde bulunacağız. Bu bitki çaylarının sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi var.

Yoğun iş temposu, stres ve hayat kaygısı birçoğumuzun üzerinde yoğun bir baskı oluşturuyor. Stresli ve yorgun olduğumuz anlarda rahatlamak adına kahve ilk tercih ettiğimiz içecek oluyor. Ancak kahve ya da çay kafein içerdiği için stresi tetikliyor ve uykumuzu açtığı için de yorgunluğumuza çare olmuyor. Fakat bazı bitkiler insan üzerinde ne stres bırakıyor ne de dert. Adeta bir yudumda pamuk gibi hafifletiyor. Şimdi sizlere stresli ve yorgun olduğunuz anlarda, sizi hem rahatlatacak hem de sakinleştirecek harika 3 bitki çayı önerisinde bulunacağız.

Sakinleştirici Bitki Çayları

Melisa Çayı

Melisa çayı, 7'den 70'e herkesin bildiği sakinleştirici bitki çayların başında gelir.

Depresyon ve kaygılı olduğunuz durumlarda oldukça etkili olan melisa çayından günde içerisinde 2 fincan tüketerek faydalanabilirsiniz.

Kediotu Kökü Çayı

Oldukça etkili bir sakinleştirici özelliği olan kediotu kökü çayı, stres ve kaygılı olduğunuz dönemde tüketebilirsiniz. Ayrıca uyuyamama sorununa da etkilidir.

Kediotu kökünü kaynar su da 10 dakika demleyerek hazırlayabilirsiniz.

Sarı Kantaron Çayı

Stres azaltıcı etkisi ile bilinen sarı kantaronu sıcak suda 10 dakika demleyerek hazırlayabilirsiniz. Orta derece depresyon dahi anksiyeteye de etkilidir.

*Sakinleştirici özelliği ile bilinen bitki çaylarını, herhangi bir ilaç kullanan kişiler uzman hekim kontrolünde tüketmelidir.

Keşfet