Uçuk Nasıl Geçer? Uçuğu Geçiren Doğal Yöntemler

Uçuk Nasıl Geçer? Uçuğu Geçiren Doğal Yöntemler
Uçuk, genelde dudak ve çevresinde meydana gelen ağrılı ve kaşıntılı bir rahatsızlıktır. Ancak evde uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler ile kısa sürede uçuğunuzu geçirebilirsiniz.

Uçuk, genelde dudak üstü ve çevresi, burun deliği ve çevresi ve bazı durumlarda da vücudun farklı kısımlarda, cinsel bölgede, gözde ve beyinde meydana gelen bulaşıcı ve ömür boyu devam edebilen bir viral enfeksiyondur.

Uçuk, halk arasında korkulan bir olayın yaşanmasının ardından meydana geldiği inanılır. Ancak uçuk bir tür viral enfeksiyondur.

Herpes enfeksiyonu olarak bilinen uçuk, genelde kişinin bağışıklık sisteminin güçlü olması durumunda ortalama 7 gün içerisinde geçmektedir. Ancak bu durumu hızlandıracak ilaç ve krem kullanabilir ve bazı doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Peki uçuk nasıl geçer?

Uçuk Nasıl Geçer?

Vitamin Desteği

Uçuk, kişinin bağışıklık sistemi güçlü ise 5 ila 7 gün arasında kendiliğinden geçmektedir. Ancak bu durumu hızlandırmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için D ve E vitamini takviyesi alabilirsiniz.

Sirke

Sirke, bilinen doğal antiseptik ve anti bakteriyeldir. Uçuklu bölgeyi su ile seyreltilmiş sirke ile günde iki defa silerek, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Bal

Bilinen bir diğer doğal antiseptik ve anti bakteriyel olan balı, uçuklu bölgeye günde iki kez uygulayın. Kuruyasıya kadar bekleyin ve ardından ılık su ile durulayın.

Sarımsak

Doğal antibiyotik olan sarımsak, mikrop öldürücü özelliği de vardır. Ortadan ikiye böldüğünüz sarımsağın iç kısmını 10-15 dakika kadar uçuk üzerine yatmadan önce uygulayın.

Keşfet