Üşüme ve Halsizlik Neden Olur? Halsizliğe Karşı Öneriler

Üşüme ve Halsizlik Neden Olur? Halsizliğe Karşı Öneriler
Üşüme ve Halsizlik nasıl geçer? Halsizlik sorununa karşı yapılması gerekenleri sizler için sıraladık.

Üşüme ve Halsizlik, genel olarak soğuk algınlığız, nezle ve grip gibi viral hastalıkların habercisidir. Üşüme ve halsizliğin yanı sıra eklem ağrıları da bir diğer belirtidir. Genelde eklem ağrısı ile başlayan viral hastalıklar üşüme ve halsizlikle devam ederek şiddetlenir. Peki üşüme ve halsizlik başka neden olur? Üşüme ve halsizlik sorunu ile nasıl baş edilir? Sizler için tüm detaylarıyla derledik.

Üşüme ve Halsizlik Neden Olur?

Üşüme ve halsizlik, bazı viral hastalıkların belirtisi olabileceği gibi, demir eksikliğinden de kaynaklı olabilir. Ayrıca dolaşım bozukluğundan da kaynaklanabilir. Ancak diyabet ve kronik akciğer hastalığı olan kişilerde de sık sık üşüme ve halsizlik durumu görünebilir.

photo-1584362917165-526a968579e8.jpg

Üşüme ve Halsizlik Hissi Nasıl Geçer?

Üşüme ve halsizlik hissi ile baş etmek için; D vitamini, B12, demir, ginseng, kalsiyum, potasyum, folik asit ve magnezyum açısından zengin besinleri veya takviyeleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca üşüme ve halsizlik hissini vitamin ve minerallerin yanı sıra düzenli spor, bol bol su içmek ve düzenli beslenme ile de zaman içerisinde geçirebilirsiniz.

Keşfet