Vücuttan Toksin Atan Besinler

Vücuttan Toksin Atan Besinler
Vücudumuzda bulunan toksinler zamanla vücudumuzu yormakta ve çeşitli rahatsızlıklara yol açmaktadır. Bazı besinler vücuttan toksin atımını kolaylaştırır. Sizler için vücuttan toksin atan besinler sıraladık.

Canlılardaki zehir anlamına gelen toksin, metabolik faaliyetlerimizin ardından oluşan ya da besin ve diğer etkenler ile vücudumuza gören zehirdir.

Toksinler genellikle beslenme, solunum veya fiziksel temas ile vücudumuza girer. Zararlı toksinler metabolik reaksiyonlar, bağırsak mikropları ve duygu durumlarını değiştirir. Özetle toksinler beyin ve vücudun ikinci beyni olarak bilinen bağırsakları hedef alarak, metabolik olarak insan bedenini zamanla çökertir. Ancak bazı besinler zararlı toksinlerin vücuttan atılımını hızlandırır. Şimdi sizlere önereceğimiz bu 3 besini sofranızdan eksik etmeyerek, zararlı toksinlerden kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Vücuttan Toksin Atan Besinler

photo-1559058789-672da06263d8.jpg

Somon

D vitamini kaynağı somon balığı, en iyi protein kaynağı olarak bilinen et ve et ürünleri arasında yerini alır. Yağlı bir balık olan somon, vücuttan toksin atımını da kolaylaştırır.

photo-1540148426945-6cf22a6b2383.jpg

Sarımsak

Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak, kükürtlü bileşenleri arasında allisin sayesinde antibakteriyel özelliği de görür. Bu da yüksek ateşi düşürmekten zararlı toksinlerin atılımına kadar birçok fayda sağlar.

photo-1527756898251-203e9ce0d9c4.jpg

Zeytinyağı

Zeytinyağı da hem anitseptiktir hem de doğal bir antibiyotiktir. Bağırsaktan kalp sağlığına kadar birçok faydası olan zeytinyağı, içerisinde barındırdığı oleocanthal maddesi sayesinde hücre hasarını onarır, iltihap ve yüksek ateş düşürücü özelliği görevi görür. Vücudunuzdan toksin atılımını düzenli zeytinyağı kullanarak hızlandırabilirsiniz.

Keşfet