Vücuttan Toksin Atıp Aynı Zamanda da Ateş Düşüren 3 Süper Besin

Vücuttan Toksin Atıp Aynı Zamanda da Ateş Düşüren 3 Süper Besin
Bazı besinler vücudumuzdaki toksinleri temizler. Akşam Gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde hem zararlı toksinleri atıp hem de ateş düşüren besinlere yer verildi.

Bazı besinler vücuttan zararlı toksinleri atmak için birebirdir. Özellikle antioksidanlar bakımından zengin olan bu besinler E, C ve B vitaminleri bakımında da zengindir.

E vitamini zengini besinleri saçımızdan tırnağımıza kadar yararlı olduğu bilinir. Ayrıca antioksidan görevi de gören E vitamini vücuttan zararlı toksinleri atmakta ve hücreleri yenilemekte de iyidir. Ayrıca doğal antibiyotik görevi gören birçok besinde de yer alır.

Gelin hep birlikte Akşam Gazetesinde yer alan, vücuttan zararlı toksinleri atarken ateş düşürücü görevi de gören besinler bir göz atalım.

Vücuttan Toksin Atan Besinler

Sarımsak

Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak, kükürtlü bileşenleri sayesinde antibakteriyel özelliği de taşımaktadır. Yüksek ateşi düşürmeye katkı sağlarken harika bir toksin atıcıdır.

Zeytinyağı

E vitamini bakımından zengin olan zeytinyağı, en sağlıklı yağdır. İçeriğindeki 'oleocanthal' maddesi sayesinde hücre onarıcı, iltihap azaltıcı ve ateş düşürücü görevi görür.

Somon

D vitamini bakımından en zengin olan yağlı balıkların başında gelen somon, iyi bir protein kaynağıdır. EPA ve DHA gibi omega-3 zengini somon, anti-inflamatuar etki göstererek bağışıklık sistemini korurken iyi çalışmasına da yardımcı olur.

Keşfet