Yoğurt Suyu Mucize Çıktı! Bu Süper Faydalarından Yararlanın

Yoğurt Suyu Mucize Çıktı! Bu Süper Faydalarından Yararlanın
Yoğurdun içerisinde oluşan suyu genelde döküyoruz. Oysa Sözcü gazetesinde yer alan bir habere göre yoğurt suyu başlı başına bir mucizeymiş! İşte yoğurt suyu hakkında bilmeniz gerekenler...

Yoğurt, bilinen en doğal kalsiyum kaynağıdır. Ayrıca yoğurttan alınan kalsiyum yağ yakımını hızlandırıcı özelliğe sahiptir.

Yoğurt ayrıca iyot, çinko, fosfor, A, E ve B vitaminleri bakımında da zengindir. Hipertansiyona yol açan kötü kolesterole karşı koruyucu görevi gören yoğurt kalp-damar, kemik ve diş sağlığına da oldukça iyi gelmektedir. Peki yoğurt sağlığımız için bu kadar önemliyken neden suyunu döküyoruz? Sözcü Gazetesinde yer alan bir haberde yoğurt suyunun faydalarına yer verildi. Bizde sizler için yoğurt suyunun faydalarını derledik.

Yoğurt Suyunun Faydaları

Yoğurt suyu, en az yoğurdun kendisi kadar zengin bir vitamin kaynağıdır. Yoğurdun sahip olduğu riboflavinin büyük bir çoğunluğu yoğurt suyunda yer almaktadır. Riboflavin; büyüme, doku yenileme ve enerji metabolizması için oldukça önemlidir. Ayrıca kolesterol hastaları için de iyi gelmektedir.

Mide rahatlatıcı özelliğe sahip yoğurt suyu, bağırsaklar içinde faydalıdır. Cilt ve saç sağlığı içinde önemli olan yoğurt suyu, antioksidan özelliği sayesinde böbrek taşı düşürmeyi de kolaylaştırır.

Yoğurt Suyu Nasıl Kullanılır?

Faydası saymakla bitmez yoğurt suyunu içebilirsiniz. Ayrıca cacık yapımında su yerine kullanabilir, çorba ve ayran yapabilirsiniz.

Keşfet